​Özbek şarkıcı Nargiz: Ermenilerin ve Özbeklerin duygusal ve ince bir müzik algısı var - Gündem
23 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

27 Kasım 2023  

​Özbek şarkıcı Nargiz: Ermenilerin ve Özbeklerin duygusal ve ince bir müzik algısı var -

​Özbek şarkıcı Nargiz: Ermenilerin ve Özbeklerin duygusal ve ince bir müzik algısı var ​Özbek şarkıcı Nargiz: Ermenilerin ve Özbeklerin duygusal ve ince bir müzik algısı var

Eşsiz sesi ve özgün performanslarıyla birçok müzikseverin ilgisini çeken şarkıcı Nargiz (Zakirova), yeni bir konser programıyla Ermenistan'a dönüyor. Nargiz'in Yerevan'daki solo konseri Mart 2024'te Aram Khaçatryan (Haçaturyan) Konser Salonu’nda gerçekleşecek.

Özbekistan’da dünyaya gelmiş olan Nargiz, Ermenistan'a ilk kez 2017'de geldi. Ermenistan ile doğduğu yer arasındaki benzerliklerden bahsettiğinde şarkıcı, her iki ülkenin de sıcak ve dost canlısı olduğunu belirtiyor.

Nargiz düşüncelerini şöyle anlatıyor: "Müziğin duygusal ve ince algısı da benzerdir. Özbek ve Ermeni halklarının olağanüstü bir müzik zevki ve gerçek olanı amatörlükten ayırma konusunda mükemmel bir yeteneği vardır. Özbek ve Ermeni halkları hem müzikte hem de hayatta sahteliğe tahammül etmezler."

Şarkıcı Nargiz’in Ermenistan’da sevenleri çok. Önceki konser dolu bir salonda gerçekleşmişti. Şarkıcıya göre Ermeni seyirciler onun üzerinde şok etkisi yarattı ve kendisi Ermenistan’a seve seve dönüyor.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+