​Kremlin Sözcüsü: Ermenistan`ın müttefikimiz ve ortağımız olarak kalmasını umuyoruz - Gündem
23 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

27 Kasım 2023  

​Kremlin Sözcüsü: Ermenistan`ın müttefikimiz ve ortağımız olarak kalmasını umuyoruz -

​Kremlin Sözcüsü: Ermenistan`ın müttefikimiz ve ortağımız olarak kalmasını umuyoruz ​Kremlin Sözcüsü: Ermenistan`ın müttefikimiz ve ortağımız olarak kalmasını umuyoruz

Minsk'teki KGAÖ zirvesinde Ermeni temsilcilerin katılmaması hakkında yorum yapan Rusya Devlet Başkanı basın sözcüsü Dmitry Peskov, Ermenistan'ın dış politikasının vektörlerini değiştirmeyeceğini ve ortaklık ülkelerinin müttefiki ve stratejik ortağı olarak kalacağını umduğunu ifade etti.

RIA Novosti'nin haberine göre Peskov Zarubin'e verdiği demeçte, "Ermenistan'ın dış politikasının vektörlerini değiştirmeyeceğini umuyoruz, Ermenistan hem ikili hem de çok taraflı formatta işbirliği açısından müttefikimiz, stratejik ortağımız olmaya devam ediyor. Onlarla görüşmeye devam edeceğiz."dile getirdi.

Video, televizyon muhabirinin Telegram kanalında yayınlandı.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan daha önce Minsk'te yapılacak KGAÖ zirvesine katılamayacağını açıklamıştı. Rusya Devlet Başkanı'nın yardımcısı Yuri Ushakov gazetecilere, Ermenistan temsilcilerinden hiçbirinin Minsk'teki KGAÖ zirvesine katılmadığını, ülkenin bu toplantının hazırlıklarına neredeyse hiç katılmadığını söyledi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+