​Ermenistan ve Azerbaycan, devlet sınırında sınır belirleme komisyonları toplantısı yapılması konusu - Gündem
23 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

27 Kasım 2023  

​Ermenistan ve Azerbaycan, devlet sınırında sınır belirleme komisyonları toplantısı yapılması konusu -

​Ermenistan ve Azerbaycan, devlet sınırında sınır belirleme komisyonları toplantısı yapılması konusu ​Ermenistan ve Azerbaycan, devlet sınırında sınır belirleme komisyonları toplantısı yapılması konusunda anlaştılar

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Ani Badalyan, Ermenistan ve Azerbaycan'ın sınır belirleme komisyonlarının iki ülkenin devlet sınırında bir araya geleceğini duyurdu.

Badalyan, "Ön anlaşmaya göre, 30 Kasım'da Ermenistan ile Azerbaycan devlet sınırında, iki ülkenin Ermenistan tarafından Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki devlet sınırlarının sınır belirleme ve sınır güvenliği komisyonu ve Azerbaycan tarafından Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki devlet sınırlarının sınır belirleme ve sınır güvenliği komisyonunun müteakip görüşmesi gerçektirilecek." ifadelerini kullandı.

Daha önce Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı bir açıklama yayınlayarak Ermenistan'a barış anlaşması müzakerelerine devam etmek için devlet sınırında bir toplantı düzenlemesini teklif etmişti. Bu tekliften sonra Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, Ermeni tarafının Azerbaycan'a iki ülkenin devlet sınırında sınır belirleme komisyonlarının toplantısı yapılmasını teklif etti.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+