Eskişehir’de Kiliseye İkinci Saldırı: Daha Önce Tokat Atan Şüpheli Bu Sefer Yakmakla Tehdit Etti - Gündem
21 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

02 Aralık 2023  

Eskişehir’de Kiliseye İkinci Saldırı: Daha Önce Tokat Atan Şüpheli Bu Sefer Yakmakla Tehdit Etti -

Eskişehir’de Kiliseye İkinci Saldırı: Daha Önce Tokat Atan Şüpheli Bu Sefer Yakmakla Tehdit Etti Eskişehir’de Kiliseye İkinci Saldırı: Daha Önce Tokat Atan Şüpheli Bu Sefer Yakmakla Tehdit Etti

Eskişehir’de bir kişi, geçtiğimiz günlerde kiliseye giderek vaaz veren pastöre, ‘hoşgörüsünü denedim’ diyerek tokat atmıştı. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Aykut K, bu sefer yanında akrabasıyla kiliseye giderek görevlileri ‘sizi yakarım’ diye tehdit etti. Aykut K. ile akrabası Halil D. tutuklandı.

Aykut K. isimli vatandaş, geçtiğimiz ay Eskişehir’de bulunan Protestan kilisesine giderek vaaz veren Pastör Artun Tokatlı'ya tokat atmıştı.

Bir Garip Hoşgörü Testi! Kilise Pastörüne Tokat Attı, 'Hoşgörüsünü Denedim' Dediİçeriği görüntüleOlay sonrası adli kontrol şartıyla serbest kalan 2 çocuk babası 46 yaşındaki Aykut K., bu sefer de akrabasıyla birlikte zorla kiliseye girmeye çalıştı ve görevlileri tehdit etti.

Aykut K. ile akrabası Halil D. içki içtikten sonra Tepebaşı ilçesi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Sümer Sokak’taki Protestan kilisesine gitti. Kilisenin pencere ve kapısını yumruklayan Aykut K. ile Halil D. zorla içeri girmeye çalıştı.

Savcılık sorgularının ardından 1’inci Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen şüpheliler ‘tehdit ve iş yeri dokunulmazlığını ihlal’ suçlarından tutuklanarak cezaevine konuldu.

Bu haber onedio kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (onedio) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(onedio). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+