​Marukyan: Ermenistan üzerinden geçen yol daha verimli bir fırsat - Gündem
24 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

15 Aralık 2023  

​Marukyan: Ermenistan üzerinden geçen yol daha verimli bir fırsat -

​Marukyan: Ermenistan üzerinden geçen yol daha verimli bir fırsat ​Marukyan: Ermenistan üzerinden geçen yol daha verimli bir fırsat

Ermenistan'ın Özel Görevli Büyükelçisi Edmon Marukyan, Ermenistan'ın Kamu Televizyonu'na verdiği demeçte Azerbaycan ve Türkiye ile yolların açılmasına değindi.

Marukyan, Azeyrbaycan'ın İran ile bir yol olduğunu belirterek "bunun yeterli olduğunda Ermenistan üzerinden Azerbaycan'ı Nahiçevan ile bağlayacak bir yol açma durumu söz konusu olmayacak" dedi.

Ayrıca Ermenistan topraklarından geçen bir yolun Ermenistan için taşıdığı önemliliği vurgulayıp şu ifadeleri kullandı:

"Ermenistan üzerinden geçen yol daha verimli bir fırsattır. Bu Ermenistan'a temettüler ve çıkarlar getirmeli. Ermenistan kuşatmandan çıkması lazım. Azerbaycan ve Türkiye'ye doğru yollar da açılması lazım. Tüm müzakereler Ermenistan'ın kuşatmadan çıkma gereği hakkındadır. Tüm taraflar bundan menfaat elde edebilir."

Marukyan, "Yoların açılmasıyla Ermenisan'ın akciğerleri için nefes alma imkanı açılacak" diye ekleyip konuşmasını bitirdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+