​Yerevan`dan Bayramov`a yanıt: Bakü, bir kez daha askerlerini çekme teklifini değerlendirmelidir[ - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

19 Aralık 2023  

​Yerevan`dan Bayramov`a yanıt: Bakü, bir kez daha askerlerini çekme teklifini değerlendirmelidir[ -

​Yerevan`dan Bayramov`a yanıt: Bakü, bir kez daha askerlerini çekme teklifini değerlendirmelidir[ ​Yerevan`dan Bayramov`a yanıt: Bakü, bir kez daha askerlerini çekme teklifini değerlendirmelidir

Bakü, askeri birliklerini sınır bölgesinden çekme teklifini reddetmesine rağmen, Ermenistan Parlamento Başkanı, konunun hala gündemde olduğunu ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı'nın cevabının kesin olmadığını belirtiyor. Parlamento başkanı, Ermenistan tarafının bir veya iki kilometre geri çekilme teklifinde bulunduğunu açıkladı.

"Biz sınır muhafızlarından bahsetmiyoruz, bizim için sınır muhafızının temas hattında durması tercih edilebilir ve bu seçenek hala geçerli ve teklif gündemde. Sanırım Bakü'nün o teklifi bir kez daha düşünmesi ve uygun bir cevap vermesi gerekiyor," dedi Simonyan.

Eğer Bakü, birliklerin karşılıklı çekilmesine razı olursa, bu, Azerbaycan silahlı kuvvetlerinin Ermenistan'ın işgal altındaki topraklarından çekilmesi anlamına mı gelecek sorusuna cevaben Alen Simonyan, bu teklifin başka bir şey hakkında olduğunu söyledi.

"Sınır belirleme ve geri çekilme konusunda konuşuyoruz, gerginliği azaltmak ve olası ateşleme ve çatışmaları önlemek için," vurguladı Ermenistan Parlamento.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+