​Paris, Strasbourg ve Montpellier belediye başkanları BM iklim konferansının Azerbaycan`da düzenlenm - Gündem
17 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ասակ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

19 Aralık 2023  

​Paris, Strasbourg ve Montpellier belediye başkanları BM iklim konferansının Azerbaycan`da düzenlenm -

​Paris, Strasbourg ve Montpellier belediye başkanları BM iklim konferansının Azerbaycan`da düzenlenm ​Paris, Strasbourg ve Montpellier belediye başkanları BM iklim konferansının Azerbaycan`da düzenlenmesine karşı

Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, Senatör Bruno Retaillon, Île-de-France Bölgesi Başkanı Xavier Bertrand, Île-de-France Bölgesi Başkanı Valerie Pecres, Marsilya Belediye Başkanı Birinci Yardımcısı Michel Roubirola, Montpellier Belediye Başkanı Michael Delafosse ve Strasbourg Belediye Başkanı Zhanna Barseghyan ortak bir bildiriye imza attı.

La Tribune'nun bildirdiğine göre bir sonraki bildiride BM iklim konferansının Azerbaycan'da düzenlenmesine karşı olduklarını ifade ediyorlar.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Azerbaycan gelecek yıl 11 Aralık'ta COP29'a ev sahipliği yapmak üzere seçildi. Bu, fosil yakıtlardan vazgeçerek küresel ısınmayla mücadele eden ülkeler ve topluluklar için elbette çok kötü bir haber. Çünkü Azerbaycan ekonomisinin yüzde 90'ı petrol ve doğalgaza bağlı."

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+