​Gürcistan Başbakanı: Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki arabuluculuk girişimimiz somut sonuçlar ve - Gündem
02 Mart 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Հրանդ / Ժամ : Արփող

Gündem :

20 Aralık 2023  

​Gürcistan Başbakanı: Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki arabuluculuk girişimimiz somut sonuçlar ve -

​Gürcistan Başbakanı: Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki arabuluculuk girişimimiz somut sonuçlar ve ​Gürcistan Başbakanı: Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki arabuluculuk girişimimiz somut sonuçlar verdi

Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, hükümetinin Güney Kafkasya'da kalıcı barış ve istikrarın tesisi ile ilgilendiğini, bu hedefin hayata geçirilmesinde ise önemli katkısı olduğunu belirtti.

Gürcü haber sitesi Agenda’nin haberine göre Gürcistan Başbakanı, hükümetinin Ermenistan ile Azerbaycan arasında arabuluculuk girişiminin somut sonuçlar verdiğini vurguladı.

Gürcistan'ın Ermenistan, Azerbaycan ve Türkiye ile dostane ilişkilere sahip olduğunu vurgulayan Garibaşvili, "Ermenistan ve Azerbaycan başbakanlarının bir süre önce Gürcistan'a geldiğini kaydetmek isterim. Biz, üç ülkenin liderleri olarak eşsiz bir buluşma fırsatı yakaladık. Bence bu çok ilginç bir emsal teşkil etti." ifadelerini kullandı.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+