​Ermenistan, Japonya ile ortaklık ilişkilerinin geliştirilmesine büyük önem veriyor - Gündem
02 Mart 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Հրանդ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

20 Aralık 2023  

​Ermenistan, Japonya ile ortaklık ilişkilerinin geliştirilmesine büyük önem veriyor -

​Ermenistan, Japonya ile ortaklık ilişkilerinin geliştirilmesine büyük önem veriyor ​Ermenistan, Japonya ile ortaklık ilişkilerinin geliştirilmesine büyük önem veriyor

18 Aralık'ta Ermenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Paruyr Hovhannisyan, Japonya’nın yeni Ermenistan Büyükelçisi Yutaku Aoki'yi güven mektubu kopyasını sunma töreni vesilesiyle kabul etti.

Paruyr Hovhannisyan, Büyükelçi Aoki'yi göreve başlaması nedeniyle tebrik ederek Ermenistan'ın Japonya ile ortaklık ilişkilerinin geliştirilmesine büyük önem verdiğini belirtti. O, Büyükelçi'nin Ermenistan ile Japonya arasındaki ilişkilerin daha da güçlenmesine ve derinleşmesine katkıda bulunacağına olan güvenini ifade etti.

Her iki taraf da ikili işbirliğinin gerçekleşmemiş potansiyeline dikkat çekti ve bu bağlamda, özellikle ticaret-ekonomi, iş ilişkileri, turizm, eğitim ve bilim, kültürel değişim ve diğer alanlardaki ilişkilerin geliştirilmesi yönünde maksimum çaba harcamaya hazır olduklarını ifade etti. Ayrıca, üst düzeyde karşılıklı ziyaretlerin düzenlenmesi ve parlamentolar arası ilişkilerin canlandırılması gerekliliği vurgulandı.

Hovhannisyan, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki ilişkilerin düzenlenmesi konusundaki son gelişmeleri de konuk Büyükelçi'ye aktardı. Bu bağlamda, Hovhannisyan, Ermenistan hükümetinin "Barış Kavşağı" girişimine dikkat çekti.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı, ayrıca, Aoki'nin Japonya hükümeti tarafından Dağlık Karabağ'dan zorla göç edenlerin insani ihtiyaçlarını karşılama konusundaki destekleri için teşekkür etti.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+