​Ermenistan`da ilk kez Uluslararası İş Konferansı düzenleniyor - Gündem
23 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

20 Aralık 2023  

​Ermenistan`da ilk kez Uluslararası İş Konferansı düzenleniyor -

​Ermenistan`da ilk kez Uluslararası İş Konferansı düzenleniyor ​Ermenistan`da ilk kez Uluslararası İş Konferansı düzenleniyor

Ermenistan'da ilk kez "Sosyal Adaletin Teşvik Edilmesi: şimdiki dönemde işin geleceği" adlı uluslararası bir iş konferansı düzenleniyor. Bu, işe alım süreçlerinde değerli, kapsayıcı ve sürdürülebilir fırsatların yaratılmasına katkı sağlayacak.

Konferansa ilk kez Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü Guy Ryder da katılmak üzere Ermenistan'a geldi.

Ermenistan İş ve Sosyal İşler Bakanı Narek Mkrtchyan, ILO Genel Direktörü'nün katılımıyla düzenlenen konferans hakkında konuşurken, ILO ile uluslararası standartlara uygun olarak iş alanını düzenleyen önemli bir yapı ile sıkı bir işbirliği içinde olduklarını vurguladı.

Mkrtchyan, "Konferansın fikri, uluslararası bir toplantı sırasında ortaya çıktı ve Ermenistan'da uluslararası bir iş konferansı düzenleme kararı alındı. ILO Başkanı, sosyal adalet için uluslararası bir koalisyonun oluşturulma fikrini öne sürdüğü için, Ermenistan'ın bu fikri tartışan ilk ülkelerden biri olacağına karar verdik. Biz ILO üyesiyiz, bir dizi sözleşmeyi onayladık ve şu anda yeni bir önemli sözleşmenin onayı konusunu görüşüyoruz. ILO Başkanının ziyareti, çünkü seçilmesinden sonra ilk ziyaret edeceği ülke olmamız açısından çok önemli bir mesajdır" dedi.

Mkrtchyan, konferansın, ILO üyelerinin yanı sıra farklı ülkelerin hükümet temsilcileri, uzmanlar, politikacılar, sosyal paydaşlar, bilim insanları ve gençlik temsilcilerinin de katılımıyla, bir dizi sorunun çözümüne yönelik cevaplar alabilecekleri bir platform sağlayacağını vurguladı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+