​Lüksemburg Bettembourg Belediyesi, Karabağ`dan zorla yerinden edilmiş insanlara 11.500 Euro bağışla - Gündem
21 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

26 Aralık 2023  

​Lüksemburg Bettembourg Belediyesi, Karabağ`dan zorla yerinden edilmiş insanlara 11.500 Euro bağışla -

​Lüksemburg Bettembourg Belediyesi, Karabağ`dan zorla yerinden edilmiş insanlara 11.500 Euro bağışla ​Lüksemburg Bettembourg Belediyesi, Karabağ`dan zorla yerinden edilmiş insanlara 11.500 Euro bağışladı

Lüksemburg'un Bettembourg belediyesi, Artsakh'tan zorla yerinden edilmiş insanlara yardım etmeyi amaçlayan bir proje duyurdu. Bettembourg'un her sakini 1 Euro bağışladı ve toplamda 11.500 Euro elde edildi.

Zorla yerinden edilmiş kişilere yardım sağlayan VIVA yardım kuruluşu, Artsakh'tan gelen vatandaşlarımız için beş orta ve uzun vadeli yardım programını duyurdu.

Vakfın basın açıklamasında belirtildiği gibi, bu girişim, Lüksemburg'un Ermenistan Büyükelçisi Tigran Balayan'ın çabaları sayesinde gerçekleşti. Balayan, sadece yerinden edilmiş kişilere yardım sağlamakla kalmayıp aynı zamanda insani felaket hakkında farkındalık yaratmak için bir dizi topluluğa ve özel kuruluşa başvurdu.

Bettembourg belediyesi, Belediye Başkanı Laurent Zeimet ve belediye üyeleri Gusty Graas ve Robbie Bisser de onun çağrısına cevap verdi. Toplanan para, VIVA Yardım Vakfı'na aktarıldı.

Fonlar, vakfın sponsorluğunda Artsakh'tan 320 hamile kadına tıbbi ve sosyal destek sağlayan "Anne ve Çocukluk" programına yönlendirilecek.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+