​Ermenistan Başbakanı, ABD Dışişleri Bakanlığı Küresel Yolsuzluk Koordinatörü Richard Nephew`u kabul - Gündem
21 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Արփող

Gündem :

16 Ocak 2024  

​Ermenistan Başbakanı, ABD Dışişleri Bakanlığı Küresel Yolsuzluk Koordinatörü Richard Nephew`u kabul -

​Ermenistan Başbakanı, ABD Dışişleri Bakanlığı Küresel Yolsuzluk Koordinatörü Richard Nephew`u kabul ​Ermenistan Başbakanı, ABD Dışişleri Bakanlığı Küresel Yolsuzluk Koordinatörü Richard Nephew`u kabul etti

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ABD Dışişleri Bakanlığı Küresel Yolsuzluk Koordinatörü Richard Nephew'u kabul etti.

Başbakanlık Ofisinden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Paşinyan ABD yönetimi ile yolsuzlukla mücadele ve demokratik kurumların geliştirilmesindeki yakın işbirliğini ve sürekliliğinin önemine vurgu yaptı.

Nikol Paşinyan, yolsuzlukla mücadele politikasının ve reform gündeminin teşvikinin Ermenistan hükümeti için bir öncelik olduğunu belirtti ve yürütmenin, yolsuzluk mekanizmalarının geliştirilmesi ve kurumların verimliliğinin artırılması konusunda sürekli olarak ilerlediğini belirtti.

Bu bağlamda, Başbakan, ortak devletlerle programların daha fazla uygulanmasını, etkileşimli işbirliğini, deneyim alışverişini ve kapasite oluşturmanın önemine de vurgu yaptı.

Ayrıca, görüşmede dijitalleşme süreciyle ilgili konular ve diğer alanlarda ortak programların uygulanması da ele alındı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+