​Ermenistan, Artsakh ve Diaspora`dan uzmanlar Antilyas`ta buluşacak - Gündem
19 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անահիտ / Ժամ : Այգ

Gündem :

18 Ocak 2024  

​Ermenistan, Artsakh ve Diaspora`dan uzmanlar Antilyas`ta buluşacak -

​Ermenistan, Artsakh ve Diaspora`dan uzmanlar Antilyas`ta buluşacak ​Ermenistan, Artsakh ve Diaspora`dan uzmanlar Antilyas`ta buluşacak

Kilikya Ermeni Katolikosu Aram I'in önderliğinde, 19-20 Ocak tarihlerinde Lübnan’daki Antilyas Katolikosluğu’nda "Ermeni Dünyası ve son bölgesel olaylar" konulu konferans gerçekleşecek. Bu vesileyle, Klikya Büyük Katolikosu tarafından davet edilen tarihçiler, hukukçular ve siyaset bilimciler Ermenistan, ABD, Güney Amerika ve Fransa'dan Antilyas'a gelecekler. Bu bilgiyi, Klikya Büyük Katolikosluğu paylaştı.

Konferansa Ermenistan’dan Ashot Melkonyan, Ruben Safrastyan, Dr. Armen Marutyan ve Artsakh'tan Dr. Vagram Balayan gibi bilim adamları katılacaklar.

Gündemde, Azerbaycan'ın tarihle manipülasyonuna karşı direnme, Artsakh halkının kolektif geri dönüşünü ve güvenliğini garanti eden yasal yolları arama, savaş esirlerinin ve askeri-politik liderlerin kaçırılanların serbest bırakılması, ayrıca Artsakh'ın ruhsal ve kültürel mirasının uluslararası mahkemelerde korunması için taahhütlerin sağlanması gibi konular bulunuyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+