​Lavrov: Putin, Aliyev ve Paşinyan arasında varılan anlaşmalarda Zangezur Koridorundan hiç bahsedi - Gündem
21 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

18 Ocak 2024  

​Lavrov: Putin, Aliyev ve Paşinyan arasında varılan anlaşmalarda Zangezur Koridorundan hiç bahsedi -

​Lavrov: Putin, Aliyev ve Paşinyan arasında varılan anlaşmalarda Zangezur Koridorundan hiç bahsedi ​Lavrov: Putin, Aliyev ve Paşinyan arasında varılan anlaşmalarda Zangezur Koridorundan hiç bahsedilmedi

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, sözde "Zangezur Koridoru" hakkında konuşurken, Ermenistan ve Azerbaycan liderlerinin son günlerde basına yaptıkları açıklamalarda Azerbaycan ile Nakhicevan arasındaki ana bağlantının oluşturulmasına değindiklerini kaydetti.

Lavrov, Rus diplomasisinin 2023 sonuçlarının özetlendiği basın toplantısında şunları kaydetti: "Ayrıca Başbakan Paşinyan bir yerlerde Ermenistan'ın "Zangezur Koridoru"na kategorik olarak karşı olduğunu söyledi. Başkan Putin, Cumhurbaşkanı Aliyev ve Başbakan Paşinyan arasında varılan anlaşmalar çerçevesinde "Zangezur Koridoru"ndan hiç söz edilmedi.

9 Kasım 2020'de imzalanan ve savaşı sona erdiren bildiride, tüm ulaşım ve ekonomik bağlantıların açıldığı ve Ermenistan'ın, Azerbaycan'ın batı bölgeleri ile Nakhicevan arasındaki ulaşım bağlantılarının güvenliğini garanti altına alacağı belirtiliyor."

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+