​Tatoyan Vakfı: Azerbaycan, Ermenistan`a yönelik saldırılarının ve toprak iddialarının temelini oluş - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

19 Ocak 2024  

​Tatoyan Vakfı: Azerbaycan, Ermenistan`a yönelik saldırılarının ve toprak iddialarının temelini oluş -

​Tatoyan Vakfı: Azerbaycan, Ermenistan`a yönelik saldırılarının ve toprak iddialarının temelini oluş ​Tatoyan Vakfı: Azerbaycan, Ermenistan`a yönelik saldırılarının ve toprak iddialarının temelini oluşturuyor

Tatoyan" Vakfı, Azerbaycan'ın Ermenistan'a karşı saldırgan propagandasının yeni yöntemlerinin uygulandığını bildiriyor. Birkaç gün önce de Ermenistan'ın tamamının Azerbaycanca sunulduğu "Sanal Batı Azerbaycan" (qerbiazerbaycan.com) ve "Ermeni Suçları" (armeniancrimes.com) siteleri açıldı.

"Tatoyan" Vakfı"nın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Sitelerden biri dört dilli (Azerbaycan, İngilizce, Rusça, İspanyolca), diğeri ise İngilizce ve Rusça. İnsanların tanıklıkları ve bireysel hikayeleriyle Ermenistan'ın Azerbaycan'ın tarihi toprağı olduğu kanıtlanmaya çalışılıyor.

"Ermeni Vandalizmi" ve "Kaynaklar" bölümlerinde Ermenilerin Azerbaycanlıları katlettiğine dair yalan ifadeler yer alıyor. Ermeni kiliseleri ve manastırları Azerbaycan kültürünün bir parçası olarak tanıtılıyor ve daha birçok yalan ortaya çıkıyor.

Azerbaycan'ın Ermenilere karşı işlediği işkence ve cinayetten kültürel anıtların yok edilmesine kadar işlediği savaş suçlarına rağmen, onlar, var olmayan tarihlerini devasa paralarla yaratıp, bunu mümkün olan her yola başvurarak dünyaya sunmakla kalmıyor, aynı zamanda Ermenistan'a yönelik saldırganlığın ve toprak iddialarının da temelini oluşturuyorlar. Bütün bunların Azerbaycan hükümetinin doğrudan himayesi altında gerçekleştiği açıktır.

Dolayısıyla Azerbaycan pasifizmi sahtedir, dış dünyaya bir perdedir ve bizim uyanıklığımızı uyuşturmayı amaçlamaktadır. Azerbaycan'ın bariz tehditleri, harcanan büyük mali kaynaklar ve siyaseti göz ardı etmesi yıkıcı sonuçlara yol açıyor.

Azerbaycan hükümetinin "Barış Kavşağından" "yürümeyeceği" açıktır: onların amacı bu yolda Ermenistan'ın olmamasıdır."

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+