​Ermenistan-Türkiye normalleşmesi konusunda özel temsilciler arasında henüz planlanan bir görüşme yo - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

20 Ocak 2024  

​Ermenistan-Türkiye normalleşmesi konusunda özel temsilciler arasında henüz planlanan bir görüşme yo -

​Ermenistan-Türkiye normalleşmesi konusunda özel temsilciler arasında henüz planlanan bir görüşme yo ​Ermenistan-Türkiye normalleşmesi konusunda özel temsilciler arasında henüz planlanan bir görüşme yok

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı'ndan Azatutyun gazetesine verilen bilgiye göre Ermenistan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin normalleşmesi sürecinde özel temsilciler arasında bir toplantı henüz planlanmadı.

Geçen yılın sonunda Yerevan yetkilisi, yakın gelecekte Ermenistan-Türkiye çözüm sürecinde, en azından önceki anlaşmalar açısından, iyi haberler alabilecekleri yönündeki iyimserliğini dile getirmişti.

Özel temsilciler Ruben Rubinyan ve Serdar Kılıç, Ermenistan-Türkiye çözümü konusunda en son 1 Haziran 2022'de Viyana'da bir araya gelmişti, bu, elçilerin dördüncü resmi toplantısıydı.

Toplantıda taraflar, kara sınırlarının en kısa sürede üçüncü ülke vatandaşlarına açılması konusunda mutabakata varmıştı. Ancak uygulama konusunda ilerleme kaydedilmiyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+