​Ermenistan Dışişleri Bakanlığı`nda, NATO temsilcisi ile işbirliği gündem maddeleri ele alındı - Gündem
21 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Արփող

Gündem :

19 Ocak 2024  

​Ermenistan Dışişleri Bakanlığı`nda, NATO temsilcisi ile işbirliği gündem maddeleri ele alındı -

​Ermenistan Dışişleri Bakanlığı`nda, NATO temsilcisi ile işbirliği gündem maddeleri ele alındı ​Ermenistan Dışişleri Bakanlığı`nda, NATO temsilcisi ile işbirliği gündem maddeleri ele alındı

18 Ocak'ta Ermenistan Dışişleri Bakanı Yardımcısı Vahan Kostanyan, NATO Genel Sekreteri'nin Kafkasya ve Orta Asya'daki özel temsilcisi Javier Colomina ile bir araya geldi. Taraflar, Ermenistan-NATO işbirliği konularını içeren gündem maddelerine değindiler.

Ermenistan'ın uluslararası barışı koruma misyonlarına sürekli katılımı, bu kapsamda NATO himayesindeki faaliuetleri vurgulandı.

Görüşme sırasında uluslararası ve bölgesel güvenlikle ilgili konular da görüşüldü. Vahan Kostanyan, Güney Kafkasya'daki güvenlik durumuna, Ermenistan-Azerbaycan ilişkilerinin düzenlenmesi sürecindeki son gelişmelere ve bilinen ilkelere uygun olarak tasarlanan barış anlaşması taslağına yönelik esas yaklaşımlarını sundu. Kostanyan, ayrıca, Azerbaycan Cumhurbaşkanı'nın son açıklamalarının müzakerelerin tüm mantığına aykırı olduğunu vurguladı.

Bu bağlamda Başkan Yardımcısı Vahan Kostanyan, Güney Kafkasya'da istikrarı ve barışı sürdürmeye yönelik uluslararası ortaklar tarafından hedefli adımlar atma gerektiğini de önemsedi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+