​NATO Temsilcisi, Aliyev`in Ermenistan ile ilgili son açıklamalarından endişeli - Gündem
23 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

19 Ocak 2024  

​NATO Temsilcisi, Aliyev`in Ermenistan ile ilgili son açıklamalarından endişeli -

​NATO Temsilcisi, Aliyev`in Ermenistan ile ilgili son açıklamalarından endişeli ​NATO Temsilcisi, Aliyev`in Ermenistan ile ilgili son açıklamalarından endişeli

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, NATO Genel Sekreteri'nin Kafkasya ve Orta Asya'daki Özel Temsilcisi Javier Colomina'yı kabul etti.

Başbakan Paşinyan ve Özel Temsilci Colomina, Ermenistan-NATO işbirliği ile birlikte bölgesel ve uluslararası güvenlik konularını ele aldılar.

Başbakanlık Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre Başbakan Paşinyan, Güney Kafkasya'daki güvenlik durumu, Ermenistan-Azerbaycan ilişkilerinin normalleşme sürecindeki son gelişmeler ve önceden anlaşılmış, bilinen prensiplere uygun olarak yürütülen barış süreci hakkında konuştu.

Başbakan ve Colomina, Azerbaycan Cumhurbaşkanı'nın yaptığı son açıklamalardan duydukları endişeyi ifade ettiler, bu açıklamaların müzakerelerin tüm mantığına aykırı olduğunu ve bölgedeki gerilimi artırdığını belirttiler.

Bu bağlamda Başbakan, uluslararası toplumun hedefli tepkisinin ve Güney Kafkasya'da istikrar ve barışa yönelik eylemlerin gerekliliğine vurgu yaptı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+