​Mirzoyan, Ermenistan-Azerbaycan sınırında gerilimin tırmanma ihtimali görüyor - Gündem
21 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

24 Ocak 2024  

​Mirzoyan, Ermenistan-Azerbaycan sınırında gerilimin tırmanma ihtimali görüyor -

​Mirzoyan, Ermenistan-Azerbaycan sınırında gerilimin tırmanma ihtimali görüyor ​Mirzoyan, Ermenistan-Azerbaycan sınırında gerilimin tırmanma ihtimali görüyor

Ermenistan Dışileri Bakanı Ararat Mirzoyan, düzenlediği basın toplantısında uluslararası ortakların iç gündeme odaklanacağı ABD başkanlık seçimleri ve Avrupa Konseyi seçimleri durumunda gerilim olasılığının artıp artmayacağı sorusuna değinerek, "Ermenistan-Azerbaycan sınırında hala gerilimin tırmanma ihtimali var." ifade etti.

Bakan Mirzoyan,"Şu anda tırmanma ihtimalinin hala mevcut olduğunu düşünüyorum. En azından Azerbaycan Cumhurbaşkanı'nın röportajında ​​tanık olduğumuz söylem, teyakkuzumuzu bir an bile gevşetmemize izin vermiyor" dedi.

Dışişleri Bakanı, Aliyev'in röportajında ​​Ermenistan Cumhuriyeti'nin egemen topraklarına karşı üstü kapalı toprak iddialarının bulunduğunu belirtti.

Mirzoyan, "Ermenistan'ın şu veya bu şehrinin veya bölgesinin nasıl çarpık bir şekilde adlandırıldığını, Ermenistan Cumhuriyeti'nin tamamına genel olarak Batı Azerbaycan denildiğini gördük. Artış ihtimali her zaman var. Farklı ülkelerdeki seçimlerde bu ihtimal artacak mı? Böyle düşünmek mantıklı olur diye düşünüyorum." sözlerine ekledi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+