​Akdamar Adası Beyaz Gelinliğini Giydi - Gündem
21 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

26 Ocak 2024  

​Akdamar Adası Beyaz Gelinliğini Giydi -

​Akdamar Adası Beyaz Gelinliğini Giydi ​Akdamar Adası Beyaz Gelinliğini Giydi

Van'da her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Akdamar Adası ve üzerindeki kilise, bembeyaz kar örtüsüyle ziyaretçileri adeta büyülüyor.Van'da her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Akdamar Adası ve üzerindeki kilise, bembeyaz kar örtüsüyle ziyaretçileri adeta büyülüyor.

Van Gölü ortasında bulunan Akdamar Adası, yağan karla görsel bir şölen sunuyor. 2023 yılında 170 bin ziyaretçiyi ağırlayan ve kentin en önemli destinasyonlarından biri olan Akdamar Adası, her mevsim sunduğu güzelliklerle görenleri kendisine hayran bırakıyor. Özellikle inanç turizminin önemli merkezleri arasında bulunan Akdamar Kilisesi, yurt içi ve yurt dışından gelen binlerce turistin ilgi odağı oluyor. Yılın her mevsimi ziyaretçilerine farklı görsel şölen sunan Akdamar Adası ve kilisesi, karın yağmasıyla birlikte beyaza büründü. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Akdamar Adası'nın beyaza bürünmüş hali, 3550 rakımlı Artos Dağı ve Van Gölü'nün turkuaz mavisiyle birleşince ortaya seyri doyumsuz manzaralar çıktı.


Bu haber olay53 kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (olay53) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(olay53). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+