​Kıbrıs Cumhurbaşkanı, AKPM konuşmasında insan haklarına odaklanarak Ermenistan ve Ermenilerden bahs - Gündem
24 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

27 Ocak 2024  

​Kıbrıs Cumhurbaşkanı, AKPM konuşmasında insan haklarına odaklanarak Ermenistan ve Ermenilerden bahs -

​Kıbrıs Cumhurbaşkanı, AKPM konuşmasında insan haklarına odaklanarak Ermenistan ve Ermenilerden bahs ​Kıbrıs Cumhurbaşkanı, AKPM konuşmasında insan haklarına odaklanarak Ermenistan ve Ermenilerden bahsetti

Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nikos Christodoulides, insan haklarına adanmış olan AKPM konuşmasında Ermenistan'ı ve Ermenileri bahsetti.

Christodoulides, uluslararası düzeni zayıflatmaya yönelik artan girişimleri, büyüyen milliyetçiliği ve insan hakları ihlallerini gözlemlediğimizi belirtti. Kıbrıs Cumhurbaşkanı, "donmuş çatışma" olmadığını vurgulayarak şaşırtıcı bir gerçeğe işaret etti.

Kıbrıs Cumhurbaşkanı'na göre, uzun süren siyasi çıkmazlar ciddiye alınmamalı ve diplomasi ve diyalog eksikliği sürekli şiddet döngülerine ve felakete neden olabilir.

Christodoulides, barışı teşvik etmek için birkaç örnekten bahsederek, Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki AB arabuluculuğundaki çözüm ve barış sürecini içeren çok taraflı çabalara vurgu yaptı.

Kıbrıs'ın bölünmesinin 50. yıldönümünü anarak, Kıbrıs'taki insan haklarının tüm Kıbrıslılar için gerçekleşmemiş bir söz olduğunu belirtti.

Christodoulides, Rum ve Türk Kıbrıslılar, Maronitler, Ermeniler, Latin Amerikalılar dahil tüm Kıbrıslıların, diğer Avrupalılar gibi aynı insan haklarına ve temel özgürlüklere sahip olmayı hak ettiklerini söyledi.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+