​Glendale belediye meclisi Karabağ`da soykırıma uğramış halkın durumunu görüştü - Gündem
23 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

28 Ocak 2024  

​Glendale belediye meclisi Karabağ`da soykırıma uğramış halkın durumunu görüştü -

​Glendale belediye meclisi Karabağ`da soykırıma uğramış halkın durumunu görüştü ​Glendale belediye meclisi Karabağ`da soykırıma uğramış halkın durumunu görüştü

Artsakh Cumhurbaşkanı’nın eski danışmanı Artak Beglaryan Facebook sayfasından yaptığı paylaşımda, 23 Ocak'tan bu yana eski Arstakh Omudsmanı Gegham Stepanyan ile birlikte Amerikan Ermeni Avukatlar Birliği'nin daveti ve desteğiyle Los Angeles'ta bulunduklarını bildirdi.

Beglaryan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Diğer toplantı ve etkinliklerin yanı sıra dün Glendale Kent Konseyi'ne misafir olduk. Artsakh'ın soykırıma uğramış halkının durumunu, Anavatan'a dönme ve orada güvenli ve onurlu bir yaşam için mücadelemizi sürdürme kararlılığımızı kısaca sunduk.

Aynı oturumda, Artsakh halkına yönelik soykırımı açıkça değerlendiren, sorumluların uluslararası cezaya çarptırılması ve Artsakh'ta yerinden edilmiş halkın güvenli bir şekilde geri dönüşünün sağlanması ihtiyacını vurgulayan bir karar taslağının sunulması memnuniyet vericidir. ABD'li yetkililere gönderilen belgede Artsakh ve Ermenistan'a destek çağrısı yer alıyor. Taslak ele alınacak ve eminim gelecek hafta yapılacak toplantıda kabul edilecektir.”

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+