​Ermenistan Dışişleri: Ankara, Ermenistan-Azerbaycan normalleşme sürecinde çok daha yapıcı bir rol o - Gündem
20 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արագած / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

30 Ocak 2024  

​Ermenistan Dışişleri: Ankara, Ermenistan-Azerbaycan normalleşme sürecinde çok daha yapıcı bir rol o -

​Ermenistan Dışişleri: Ankara, Ermenistan-Azerbaycan normalleşme sürecinde çok daha yapıcı bir rol o ​Ermenistan Dışişleri: Ankara, Ermenistan-Azerbaycan normalleşme sürecinde çok daha yapıcı bir rol oynayabilir

Ermenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Vahan Kostanyan, TBMM Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar'ın Ermenistan-Azerbaycan normalleşme sürecine ilişkin açıklamasına yanıt verdi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşmesinin ardından gazetecilere konuşan Hulusi Akar, "Ermenistan'ın bir an önce Azerbaycan'ın uzattığı barış elini kabul etmesi gerektiğini, aksi takdirde 44 günlük savaşta olduğu gibi ciddi zarar göreceği ve bedel ödeyeceğini uğrayacağını" belirtti.

Ermenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Vahan Kostanyan, Kamu Televizyonuna verdiği röportajda, Türkiye'nin Ermenistan-Azerbaycan normalleşme sürecinde çok daha yapıcı bir rol oynayabileceği görüşünü dile getirdi.

Kostanyan'a göre, Ermenistan-Türkiye normalleşme süreci çerçevesinde varılan anlaşmaların hayata geçirilmesi, sınırların üçüncü ülke vatandaşlarına ve diplomatik pasaport sahiplerine açılması başta olmak üzere hem Ermenistan-Türkiye ilişkilerine hem de Ermenistan-Azerbaycan normalleşme sürecine olumlu etki yapacaktır.

Resmi Yerevan'ın anlaşmanın uygulanmasına ilişkin Ankara'nın yanıtını beklediğini kaydeden Kostanyan, "Ermeni tarafındaki tüm altyapıların zaten hazır olduğunu biliyorsunuz" diye ekledi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+