​Çek Cumhuriyeti Ermenistan ile Azerbaycan arasında diyaloğu destekliyor - Gündem
24 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

31 Ocak 2024  

​Çek Cumhuriyeti Ermenistan ile Azerbaycan arasında diyaloğu destekliyor -

​Çek Cumhuriyeti Ermenistan ile Azerbaycan arasında diyaloğu destekliyor ​Çek Cumhuriyeti Ermenistan ile Azerbaycan arasında diyaloğu destekliyor

Çek Cumhuriyeti Temsilciler Meclisi Başkanı Markéta Pekarová Adamová, Ermenistan'da yaptığı açıklamada, Güney Kafkasya ülkelerinin barış içinde ve refah içinde olmasını istediklerini söyledi.

Adamová açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Eski Sovyet ülkelerinin egemenliğini kesinlikle destekliyoruz, ancak aynı zamanda en iyi çözümün bu ülkeleri BM veya bu amaç için tasarlanmış diğer kuruluşlar çerçevesinde uluslararası düzeyde desteklemek olduğunu düşünüyoruz."

Çekya'nın Ermenistan-Azerbaycan görüşmelerini nasıl destekleyebileceği sorulduğunda Parlamento Başkanı Alen Simonyan ile düzenlediği bir basın toplantısında Çek Cumhuriyeti Temsilciler Meclisi Başkanı Markéta Pekarová Adamová aynı zamanda Güney Kafkasya ülkelerinin barış içinde ve refah içinde olduğu bir sonuca ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

"Değerlerimiz, insan haklarını koruma temelinde olup, bu nedenle insanlara önem vermenin, insan haklarına öncelik tanımanın önemli olduğunu vurgulamaya çalışıyoruz. Mültecilere destek vermeye devam edeceğiz, yüz binlerce insan evlerini terk etmek zorunda kaldı. Bu ziyaretin ardından Bakü'ye seyahat edeceğim. Ermeni halkına destek vereceğiz," dedi Çek Cumhuriyeti Temsilciler Meclisi Başkanı Markéta Pekarová AdamováBu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+