​Türkiye`nin Ermenistan`a karşı yeni bir saldırısı durumunda, NATO’nun müdahalesi farklı olabilir - Gündem
24 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

31 Ocak 2024  

​Türkiye`nin Ermenistan`a karşı yeni bir saldırısı durumunda, NATO’nun müdahalesi farklı olabilir -

​Türkiye`nin Ermenistan`a karşı yeni bir saldırısı durumunda, NATO’nun müdahalesi farklı olabilir ​Türkiye`nin Ermenistan`a karşı yeni bir saldırısı durumunda, NATO’nun müdahalesi farklı olabilir

NATO'nun Gürcistan'daki özel temsilcisi Javier Colomina, Armenpress haber ajansı ile Brüksel’de yaptığı röportajda, Türkiye'nin Ermenistan ile ilişkilerin normalleşmesini desteklediğini belirtti.

Colomina açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye bizim için çok önemli bir müttefiktir. Bilindiği gibi, bu bölgede sınırları bulunan ve dolayısıyla bölgede kilit bir oyuncu olan tek müttefiktir. Türkiye ile tüm konularda çok açık bir konuşma yaptık ve tabii ki kesişen konulardan da bahsediyoruz. Türkiye, Ermenistan ile ilişkilerin normalleşmesini desteklediğimizi biliyor. Türkiye'nin bu konuda ilerleme kaydetmeye hazır olduğunu düşünüyorum.

Belki de gerçekten de önce Ermenistan-Azerbaycan ilişkilerinde bir ilerleme bekliyorlar, bilmiyorum. Bu, bir düşünce olabilirdi, ancak bence gerçekten de bu konuda ilerleme kaydetmek istiyorlar. Bilindiği gibi, ben müttefiklerimizin dış politikalarına ve iç politikalarına derinlemesine giremiyorum, ancak buna dair konuştuk ve olursa, bu çok olumlu bir gelişme olacak."

Ermenistan'a yönelik yeni bir Azerbaycan saldırısı durumunda Türkiye'nin doğrudan müdahalesini ve NATO'nun bu durumda nasıl tepki vereceğini düşünüp düşünmediği sorulduğunda, Colomina, “NATO’nun tepkisinin farklı olacağını tahmin edebilirim,” şeklinde yanıtladı.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+