​Sarıyer`deki kilise saldırısında Polonya bilmecesi - Gündem
24 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

01 Şubat 2024  

​Sarıyer`deki kilise saldırısında Polonya bilmecesi -

​Sarıyer`deki kilise saldırısında Polonya bilmecesi ​Sarıyer`deki kilise saldırısında Polonya bilmecesi

Kiliseye saldırıda ilginç bilgiler ortaya çıktı. Polonya’nın İstanbul Başkonsolosu ve ailesinin de olduğu ayin sırasında ateş açan ve içerideki Tuncer Cihan’ı öldüren Tacikistan vatandaşı A.K. ile Rus vatandaşı D.T. kiliseye Polonya plakalı bir otomobille gelmişti. Polis otomobilin plakasından yola çıkarak DEAŞ’lı olduğu belirtilen iki saldırgan ve bağlantılı oldukları 47 kişiyi yakaladı. Plaka Tanıma Sistemi’nde (PTS) yapılan incelemeye göre araç 1 yıl önce Türkiye’ye girdi ve saldırı gününe kadar hiç trafiğe çıkmadı.

DEAŞ’lı iki terörist önceki gün saat 11.40’ta Büyükdere’deki Santa Maria İtalyan Kilisesi’ne geldi. Yüzlerini kar maskesiyle gizlemişlerdi. İçeride silahla ateş açtılar. Herkes yere yatarken, ayakta kalan Tuncer Cihan saldırganların hedefi oldu. İki saldırgan olayın ardından kaçtı. Saldırı sırasında Polonya’nın İstanbul Başkonsolosu Witold Lesniak’ın da ailesiyle birlikte kilisede olduğu ortaya çıktı.

Bu haber hurriyet kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (hurriyet) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(hurriyet). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+