​İstanbul`da Ermeni koşucu Balkan Salon Atletizm Şampiyonası`nda altın madalya kazandı - Gündem
24 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

12 Şubat 2024  

​İstanbul`da Ermeni koşucu Balkan Salon Atletizm Şampiyonası`nda altın madalya kazandı -

​İstanbul`da Ermeni koşucu Balkan Salon Atletizm Şampiyonası`nda altın madalya kazandı ​İstanbul`da Ermeni koşucu Balkan Salon Atletizm Şampiyonası`nda altın madalya kazandı

Ermeni koşucu Yervand Mkrtchyan, İstanbul'da düzenlenen Balkan Salon Atletizm Şampiyonasında altın madalya kazandı. Sorcumuz 1500 metre yarışında birinci oldu.

Ermenistan Atletizm takımı, Grigor Barseghyan ve Arsen Petrosyan liderliğinde yarışmaya katıldı. Takımda ayrıca üç adım atlamacılar Levon Aghasyan ve Gor Hovakimyan, koşucular Roman Aleksanyan, Ellada Alaverdyan, Gayane Chiloyan, uzun atlamacılar Yana Sargsyan ve Gor Beglaryan da yer alıyor.

Uygun sonuçların alınması halinde Ermeni sporcular, 1-3 Mart tarihlerinde Glasgow'daki kapalı spor salonunda gerçekleştirilecek Dünya Kış Sıralama Şampiyonası'na katılmaya hak kazanacak.

Balkan Salon Atletizm Şampiyonası, 22 ülkeden 239 sporcu ve 370'in üzerinde katılımcıyla başladı. Şampiyonada Balkan ülkelerinin yanı sıra çevresindeki ülkeler de yer alıyor. Şampiyonada elde edilecek dereceler, 2024 Paris Olimpiyatları için kota çalışması için önem taşıyor.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+