NATO Genel Sekreteri Özel Temsilcisi`nden Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki ilişkilerin normalleşm - Gündem
22 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

20 Şubat 2024  

NATO Genel Sekreteri Özel Temsilcisi`nden Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki ilişkilerin normalleşm -

NATO Genel Sekreteri Özel Temsilcisi`nden Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki ilişkilerin normalleşm NATO Genel Sekreteri Özel Temsilcisi`nden Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki ilişkilerin normalleşme sürecine memnuniyet

NATO Genel Sekreteri'nin Güney Kafkasya Özel Temsilcisi Javier Colomina, X (Twitter) hesabından yaptığı paylaşımda Ermenistan ve Azerbaycan arasında ilişkilerin normalleşmesi için başlayan sürecine değindi.

Colomina, iki ülke liderlerinin Almanya'nın Münih şehrinde yeniden bir araya geldiklerini ve sürekli barış anlaşması için müzakerelere devam ettiğini anlaştıklarını belirtip bu adımların önemliliğini vurgulayarak normalleşme sürecini memnuniyetle karşıladığını aktardı.

Hatırlanacağı üzere yarı yıldan daha fazla aradan sonra 18 Şubat'ta Münih'te Almanya Şansölyesi Olaf Scholz arabuluculuğunda Ermenistan Başbakanı Nikola Paşinyan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev müzakereler yaptılar. Batılı platformlarda Paşinyan ve Aliyev, son kez Temmuz 2023 tarihinde bir araya geldiler.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+