​Ermenistan’ın, NATO ve AGİT`teki çıkarlarını temsil etmek için askeri ataşeleri olacak - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

20 Şubat 2024  

​Ermenistan’ın, NATO ve AGİT`teki çıkarlarını temsil etmek için askeri ataşeleri olacak -

​Ermenistan’ın, NATO ve AGİT`teki çıkarlarını temsil etmek için askeri ataşeleri olacak ​Ermenistan’ın, NATO ve AGİT`teki çıkarlarını temsil etmek için askeri ataşeleri olacak

Ermenistan'ın NATO ve AGİT'teki temsilcileri, bugünkü hükümet toplantısında alınan bir kararla askeri ataşelerle değiştirilecek.

Karara göre, Ermenistan Cumhuriyeti'nin savunma konularındaki ataşesi, Ermenistan Cumhuriyeti'nin Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü misyonuna bağlanacak.

Ermenistan Cumhuriyeti'nin Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü misyonuna bağlı olarak, Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü'ndeki Müttefik Kuvvetlerin Yüksek Komutanlığı'ndaki Ermenistan Savunma Ataşesi çalışacak.

Ermenistan Cumhuriyeti'nin savunma konularındaki ataşesi, Ermenistan Cumhuriyeti'nin Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı misyonuna bağlanacak.

Böylece, Ermenistan uluslararası organizasyonlardaki temsiliyetini güçlendiriyor. Daha önce, Ermenistan'ın NATO'da bir temsilcisi ve AGİT'te Savunma Bakanlığı'ndan bir temsilcisi vardı.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+