​Paris Belediye Başkanı: Paris, Yerevan ile işbirliğini genişletme ve güçlendirmenin takipçisi olma - Gündem
24 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

25 Şubat 2024  

​Paris Belediye Başkanı: Paris, Yerevan ile işbirliğini genişletme ve güçlendirmenin takipçisi olma -

​Paris Belediye Başkanı: Paris, Yerevan ile işbirliğini genişletme ve güçlendirmenin takipçisi olma ​Paris Belediye Başkanı: Paris, Yerevan ile işbirliğini genişletme ve güçlendirmenin takipçisi olmaya hazır

21 Şubat'tan itibaren İki günlük çalışma ziyareti için eşiyle birlikte Fransa'da bulunan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo ile bir araya geldi.

Ermenistan Başbakanlığı Ofisi'nden yapılan açıklamaya göre, Hidalgo, Paşinyan'ı kabul ettiğinden mutluluk duyduğunu dile getirip Ermenistan'ı ve Ermeni halkını sürekli destekleyeceğini açıkladı.

Paris Belediye Başkanı, Eylül 2024 tarihinde Paris merkezinde ünlü Ermeni ulusal kahramanı, şarkıcı, söz yazarı, efsanevi sanatçı Charles Aznavour'un adını taşıyacak ve büstün yerleştirileceği bir parkın açılması öngörülduğunu bildiridi.

Paşinyan ise, sıcak kabulü için teşekkürlerini sunarak Hidalgo'nun Dağlık Karabağ'dan zorla yerinden edilenlere yardım etmek için Ermenistan'a yaptığı ziyareti takdirle karşıladığını dile getirdi.

Ayrıca, Ermenistan Başbakanı, Fransız yetkilinin Ermenistan ve Ermeni halkıyla ilgili var olduğu gündemleri takdir etti.

Taraflar, Yeravan ve Paris'in özellikle ulaştırma, inşaat, turizm ve kültür alanlarında oldukları işbirliğin geliştirilmesinin önemine vurgu yaptılar.

Ermenistan Başbakanı, Paris Belediyesi'nin Yerevan ile zengin deneyim alışverişini de yapma gerektiğinin altını cizdi.

Görüşme sonunda Hidalgo, Paris'in Yerevan ile işbirliğini genişletme ve güçlendirmenin uluslararsı çeşitli alanlarda da dahil olmak üzere takipçisi olmaya hazır olduğunu açıkladı.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+