​Yunanistan`dan Ermenistan ile Azerbaycan arasında kalıcı barışa destek kararı - Gündem
22 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

27 Şubat 2024  

​Yunanistan`dan Ermenistan ile Azerbaycan arasında kalıcı barışa destek kararı -

​Yunanistan`dan Ermenistan ile Azerbaycan arasında kalıcı barışa destek kararı ​Yunanistan`dan Ermenistan ile Azerbaycan arasında kalıcı barışa destek kararı

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Atina'nın, Ermenistan ve Azerbaycan arasında kalıcı barışı sağlamaya yönelik diplomatik çabaların yanında olacağını söyledi.

Yunanistan'dan Ermenistan ile Azerbaycan arasında kalıcı barışa destek kararı

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Yunanistan ziyaretinde...

Paşinyan Atina'ya gerçekleştirdiği resmi ziyarette Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüştü.

Görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Paşinyan, Ermenistan'ın Avrupa Birliği (AB) ile ilişkilerinde Yunanistan'ın Erivan'a destek verdiğini ifade etti.

Paşinyan, Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanları arasında yakın zamanda görüşme gerçekleşeceğini belirterek, "Bu görüşme çerçevesinde ilerleme kaydedeceğimizi umuyorum." dedi.

Azerbaycan ile kalıcı barış için destek beyanı

Miçotakis ise iki ülkenin yenilenebilir enerji kaynakları, modern teknoloji, ticaret, savunma gibi alanlarda iş birliğine hazır olduğunu kaydetti.

Yunanistan'ın, Ermenistan ile Azerbaycan arasında kalıcı barışı sağlamaya yönelik diplomatik çabaların yanında olacağını belirten Miçotakis, "Erivan ve Bakü arasında yapılacak sürdürülebilir bir anlaşma Güney Kafkaslar'da iyi bir geleceğe gerekli yolu açabilir." ifadelerini kullandı.


Bu haber ensonhaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ensonhaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ensonhaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+