​ABD Dışişleri: Ermenistan`ın egemenliği ve toprak bütünlüğünün bozulmasının ciddi sonuçları olacakt - Gündem
24 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

04 Mart 2024  

​ABD Dışişleri: Ermenistan`ın egemenliği ve toprak bütünlüğünün bozulmasının ciddi sonuçları olacakt -

​ABD Dışişleri: Ermenistan`ın egemenliği ve toprak bütünlüğünün bozulmasının ciddi sonuçları olacakt ​ABD Dışişleri: Ermenistan`ın egemenliği ve toprak bütünlüğünün bozulmasının ciddi sonuçları olacaktır[

Ermenistan merkezlii Radar Armenia gazetesinin sorusuna yanıt olarak ABD Dışişleri Bakanlığı, "ABD, Ermenistan'ın egemenliğini ve toprak bütünlüğünü güçlü bir şekilde desteklemektedir. Bu egemenliğin ve toprak bütünlüğünün bozulmasının ciddi sonuçlar doğuracağını vurguladık." diye duyurdu.

Radar Armenia, sıcak çatışma tehlikesinin olup olmadığını ve Azerbaycan'ın Ermenistan'a askeri saldırıda bulunması halinde ABD'nin nasıl tepki vereceğini sormuştu.

ABD Dışişleri Bakanlığı, "güç kullanımının kabul edilemez olduğuna ilişkin beklentileri sürekli vurguladıkları ve durumu yakından izlidekilerini belirtti.

ABD Dışişlerinin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Ermenistan yakın bir ortak ve dosttur. Ermenistan'ın siyasi ve ekonomik güvenliğinin güçlendirilmesi için Ermenistan yetkilileriyle birlikte çalışıyoruz."
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+