​Ermenistan ve Yunanistan, savunma alanındaki işbirliklerine hız verecekler - Gündem
19 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

04 Mart 2024  

​Ermenistan ve Yunanistan, savunma alanındaki işbirliklerine hız verecekler -

​Ermenistan ve Yunanistan, savunma alanındaki işbirliklerine hız verecekler ​Ermenistan ve Yunanistan, savunma alanındaki işbirliklerine hız verecekler

Ermenistan Savunma Bakanı Suren Papikyan, kendi davetine üzerine Ermenistan'a ziyaretinde bulunan Yunanistan mevkidaşı Nikos Dendias ile baş başa görüştü. Ardından heyetllerin katılımlarıyla geniş kapsamlı bir toplantı düzenlendi.

Görüşme sirasında taraflar, iki ülke devletler arasındaki askeri anlaşmasına dayalı mühimmat işbirliğini hızlandırma konusunda anlaşmaya vardılar.

Ayrıca, iki ülke arasındaki savunma alanında var olan işbirliğin şu anki durumu ele alınırken, 2023 yılında Atina'da düzenlenen müzakerelerde elde edilen mutabakatalara yönelik yaptıkları çalışmalara değinildi. İşbirliğin yeni yolları doğrultusunuda da istişare edildi.

Ermeni ve Yunan savunma bakanları, bölgesel güvenlık konularında fikir alışverişinde de bulundular.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+