​Ermenistan Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri askeri Azerbaycan`a iade etme kararı aldı[ - Gündem
19 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

07 Mart 2024  

​Ermenistan Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri askeri Azerbaycan`a iade etme kararı aldı[ -

​Ermenistan Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri askeri Azerbaycan`a iade etme kararı aldı[ ​Ermenistan Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri askeri Azerbaycan`a iade etme kararı aldı[

Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi Ermenistan-Azerbaycan devlet sınır hattını geçen Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri askeri Ruslan Eldanis-Oğlu Penakhov’la ilgili bir açıklamaya yaptı.

Açıklamada “İyi niyet gösterisi olarak ve Ermenistan Cumhuriyeti ve Azerbaycan Cumhuriyeti arasında varılan en üst düzeyde yerine getirilmesi açısından her iki tarafա geçen askerlerinin kısa sürede geri getirilmesi gerekmektedir. Ermenistan Cumhuriyeti Ruslan Eldanis-Oğlu Penakhov’un Azerbaycan tarafına teslim edilmesine karar verdi” ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere, 28 Şubat günü saat 05.15 sıralarında AKM tipi ateşli silah ve 1 kasa ile silahlanmış Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerine bağlı bir asker, Ermenistan'ın Syunik İdari Bölgesine bağlı Teğ köyünün sınır bölgesinde Ermenistan-Azerbaycan temas hattını geçti.

Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi'nden yapılan açıklamaya göre Savunma Bakanlığı askerleri Azerbaycan askerini etkisiz hale getirdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+