​Yunanistan Milli Savunma Bakanı: Elimizden geldiğince Ermenistan`a yardım edeceğiz - Gündem
19 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

09 Mart 2024  

​Yunanistan Milli Savunma Bakanı: Elimizden geldiğince Ermenistan`a yardım edeceğiz -

​Yunanistan Milli Savunma Bakanı: Elimizden geldiğince Ermenistan`a yardım edeceğiz ​Yunanistan Milli Savunma Bakanı: Elimizden geldiğince Ermenistan`a yardım edeceğiz

Resmi bir ziyaret için Yunanistan Milli Savunma Bakanı Nikolaos Dendias, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan tarafından kabul edildi.

Başbakan, Dendias'ın Ermenistan'a ziyaretini memnuniyetle karşıladı ve şunları belirtti: "Sayın Bakan, sizi bu sefer Savunma Bakanı olarak karşılamaktan memnuniyet duyuyorum. Geçmişteki Ermenistan ziyaretlerinizi hatırlıyorum. Ermenistan ile olan bağlarınızı ve Ermenistan ile Yunanistan arasındaki ilişkileri derinleştirme konusundaki taahhütlerinizi takdir ediyoruz. Elbette, yeni statünüzde büyük bir gündem var. Memnuniyetle belirtmek isterim ki, zaten benim ve Yunanistan Başbakanı'nın görüşmelerinin devamı niteliğinde olan verimli görüşmeler ve tartışmalar yaptığınızı öğrendim.

Elbette, çeşitli alanlarda işbirliğimizin derinleştirilmesi, iki hükümet tarafından ortaklaşa benimsenen bir gündemdir ve bundan çok memnunum. Ziyaretim sırasında, ikili gündemimizi hatta üçlü gündemimizi bile tartışma fırsatı bulduk. Gelecekte ne yapılacağına dair ortak bir yaklaşımımız olduğu için çok mutluyum ve böyle bir dinamizmi yaratmayı başardığımız için çok mutluyum.

Elbette, ülkelerimiz arasındaki savunma işbirliği yeni değil, burada oldukça fazla deneyime sahip olduğumuzu düşünüyorum, ancak bu yeni koşullar nedeniyle ilgi daha da artıyor ve bu yeni talepleri ve fırsatları ele almak için uygun siyasi iradenin bulunması ve karşılaştığımız tüm zorlukları yönetmek son derece önemlidir. Tekrar hoş geldiniz ve ziyaretiniz için teşekkür ederim."

Yunanistan Milli Savunma Bakanı ise konuşmasında “Öncelikle, birkaç gün önce tanıştığınız ülkemin Başbakanı'nın selamlarını iletmeme izin verin. Oldukça etkili ve başarılı bir ziyaret olduğunu gösteren görüşme tutanaklarıyla belgelendi. Savunma bağlarımızı güçlendirmek için gösterdiğiniz çabalar için tekrar teşekkür ederim” ifadelerine yer vererek "Elimizden geldiğince Ermenistan'a yardım edeceğiz" dedi.

Taraflar, Güney Kafkasya bölgesinde yaşanan süreçleri, bölgesel barış ve istikrarı sağlama adımlarını ele aldılar.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+