​Başbakan Paşinyan açıkladı! Ermenistan Gazze`ye insani yardım göndermeyi planlıyor - Gündem
24 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

08 Mart 2024  

​Başbakan Paşinyan açıkladı! Ermenistan Gazze`ye insani yardım göndermeyi planlıyor -

​Başbakan Paşinyan açıkladı! Ermenistan Gazze`ye insani yardım göndermeyi planlıyor ​Başbakan Paşinyan açıkladı! Ermenistan Gazze`ye insani yardım göndermeyi planlıyor

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, 5 Mart'ta Kahire'de Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Ermenistan, Gazze'de artan askeri operasyonlar sonucunda onbinlerce masum kurban için üzüntü duyuyor. " dile getirdi.

Paşinyan şunları kaydetti: "Biz de sivillere ve sivil altyapıya yönelik saldırıların dehşetini yaşadık ve uluslararası toplumun Gazze'de derhal ateşkes çağrısına katılıyoruz. Bu bağlamda Mısır'ın Gazze'ye insani yardımın kesintisiz erişiminin sağlanması, yaralı Filistinlilerin kabulü ve yabancıların tahliyesi yönünde attığı adımları çok takdir ediyoruz.

Ayrıca Gazze'ye insani yardım ulaştırma konusunda Mısırlı ortaklarımızın desteğine ve tavsiyelerine de ihtiyaç duyduk ve bu konuda yardım etme isteğinden dolayı Cumhurbaşkanı Es-Sisi'ye teşekkür ediyoruz. Bu konuyla dışişleri bakanları ilgilenecek. Filistin-İsrail çatışmasında ise Ermenistan, uluslararası toplumun benimsediği "iki devlet" ilkesini her zaman desteklemiştir."


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+