Los Angeles`ta Amerika`da Ermeni Kamu Televizyonu ​​TV kanalının resmi açılış töreni gerçekleşti - Gündem
12 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անի / Ժամ : Արփող

Gündem :

14 Mart 2024  

Los Angeles`ta Amerika`da Ermeni Kamu Televizyonu ​​TV kanalının resmi açılış töreni gerçekleşti -

Los Angeles`ta Amerika`da Ermeni Kamu Televizyonu ​​TV kanalının resmi açılış töreni gerçekleşti Los Angeles`ta Amerika`da Ermeni Kamu Televizyonu ​​TV kanalının resmi açılış töreni gerçekleşti

Tarihte ilk kez Ermenistan Kamu Televizyon Şirketi, Kuzey ve Güney Amerika'da yaşayan Ermeniler için kendi televizyon içeriğini üretecek: bilişsel, eğitici ve kültürel programlar. Kamu yayıncısının yeni kanalı "Armenian Public Televison in America"​, geniş yerel Spectrum ağında ve ayrıca Ermenistan Birinci Kanalının OTT platformunda yayınlanacak.

Kamu televizyon şirketinin genel müdürü Hovhannes Movsisyan, TV kanalının Kuzey ve Güney Amerika'daki Ermeni toplulukları ile Ermenistan ve Diaspora arasında bir bağlantı noktası olma rolünü önemsedi.

"Burada yayına başlayacağız ve Ermeni cemaatlerine yaymaya çalışacağız ama televizyon kanalının gelişim modeli şöyle: Cemaatlerin aktif olması, televizyon içeriği üretmeye çalışması ve bunu bize göstermek için bize aktarması gerekiyor. Amerika'daki tüm Ermeni toplulukları inisiyatif gösterirse ve televizyon kanalımızda temsil edilirse mutlu oluruz."

"Armenian Public Televison in America" ​​1 Nisan'dan itibaren yayında olacak. TV içeriğinin oluşturulması aşamalar halinde gerçekleştirilecektir.

"Okyanusun Ötesinde" röportaj serisinin çekimleri başladı. Program, çeşitli koşullar nedeniyle ABD'ye giden ve Ermenistan'dan ilham almaya devam eden Ermenileri konu alıyor.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+