Bakırköy Hastanesi`nin emektar klinik şefi Dr. Kirkor Kamberyan vefat etti - Gündem
22 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

14 Mart 2024  

Bakırköy Hastanesi`nin emektar klinik şefi Dr. Kirkor Kamberyan vefat etti -

Bakırköy Hastanesi`nin emektar klinik şefi Dr. Kirkor Kamberyan vefat etti Bakırköy Hastanesi`nin emektar klinik şefi Dr. Kirkor Kamberyan vefat etti

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde uzun yıllar hizmet veren psikiyatr Dr. Kirkor Varujan Kamberyan 80 yaşında hayatını kaybetti.Kamberyan’ın vefatı bilhassa psikiyatri camiasında üzüntü yarattı. Prof. Dr. Arif Verimli “Hocamıza rahmet diliyorum. Tanımış olduğum için çok şanslı hissediyorum.. Tüm sevenlerinin başı sağolsun” dedi.

Türkiye Pskiyatri Derneği konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Değerli meslektaşımız Dr. Kirkor Varujan Kamberyan’ın vefat haberini aldık. Çok üzgünüz...

Dr Kirkor Varujan Kamberyan 1944 yılında İstanbul'da doğdu. Saint Josef Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1979 ve 2009 yılları arasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde sırayla asistan, baş asistan, şef muavini ve klinik şefi olarak çalıştı. 2009’da H3 Kliniği Şefi iken emekli oldu.”

Dr. Kirkor Varujan Kamberyan için, 13 Mart Çarşamba günü Bakirköy S. Asdvadazni Kilisesi'nde cenaze töreni düzenlendi. Kamberyan’ın naaşı Balıklı Ermeni Mezarlığı'ndaki aile kabristanına defnedildi.

Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+