Simonyan: Ermenistan, AB ile işbirliğini derinleştirme yönünde aktif bir şekilde çalışmaya kararlıdı - Gündem
19 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անահիտ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

15 Mart 2024  

Simonyan: Ermenistan, AB ile işbirliğini derinleştirme yönünde aktif bir şekilde çalışmaya kararlıdı -

Simonyan: Ermenistan, AB ile işbirliğini derinleştirme yönünde aktif bir şekilde çalışmaya kararlıdı Simonyan: Ermenistan, AB ile işbirliğini derinleştirme yönünde aktif bir şekilde çalışmaya kararlıdır

Ermenistan Ulusal Meclisi Başkanı Alen Simonyan, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, Avrupa Parlamentosu'nun 13 Mart'ta kabul ettiği önergeye ilişkin bir paylaşımda bulundu. Simonyan, Ermenistan'ın, işbirliğinin derinleştirilmesi yönünde AB ile aktif bir şekilde çalışmaya kararlı olduğunu belirtti.

Simonyan, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Dün Avrupa Parlamentosu "AB ile Ermenistan arasında daha yakın ilişkiler ve Azerbaycan ile Ermenistan arasında bir barış anlaşmasının gerekliliği hakkında" önergeyi kabul etti.

Bu önemli adım için Avrupalı ​​ortaklarımıza teşekkür ediyoruz.

Ermenistan, söz konusu önergenin hükümlerinin uygulanması ve ortak demokratik değerler ve istekler temelinde AB ile işbirliğinin derinleştirilmesi yönünde aktif olarak çalışmaya kararlıdır."

Avrupa Parlamentosu oturumunda, Ermenistan ile Avrupa Birliği arasında daha yakın ilişkiler kurulmasını öneren ve Ermenistan ile Azerbaycan arasında bir barış anlaşmasının gerekliliğini vurgulayan bir önerge oylamaya sunuldu.

Avrupa Parlamentosu'nun genel kurulunda sunulan önergeye milletvekillerinden 4'ü ret oyu kullandı, 32'si çekimser kaldı, sonuçta 504 oyla kabul edildi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+