​Peter Stano: Ermenistan Avrupa Birliği`ne üyelik başvurusunda bulunabilir - Gündem
15 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արամազդ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

15 Mart 2024  

​Peter Stano: Ermenistan Avrupa Birliği`ne üyelik başvurusunda bulunabilir -

​Peter Stano: Ermenistan Avrupa Birliği`ne üyelik başvurusunda bulunabilir ​Peter Stano: Ermenistan Avrupa Birliği`ne üyelik başvurusunda bulunabilir

Avrupa Birliği'nin (AB) Dış Politika ve Güvenlik sözcüsü Peter Stano "İzvestia"ya verdiği demeçte, Ermenistan'ın Avrupa Birliği üyeliğine başvurabileceğini söyledi.

Avrupa Birliği'nin kapıları Ermenistan'a açık olup olmadığı sorusunu yanıtlayan Stano, "Ülkeler, halkları için daha iyi bir gelecek için çabalama hakkına sahiptir. Böyle bir geleceğin nasıl sağlanacağına karar vermekte özgürler. AB üyeliğine gelince, AB üyeliğine başvurup başvurmamak her Avrupa ülkesinin, kendi halkının ve hükümetinin kararıdır." ifadelerini kullandı.

Stano, ülkenin Avrupa Birliği'ne üyelik başvurusu yaptığı anda konunun üye ülkeler tarafından tartışıldığını ve ardından "AB anlaşmaları ve yerleşik standartlar temelinde" uygun bir karar aldıklarını hatırlattı.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+