​Stoltenberg: NATO Ermenistan, Gürcistan, Azerbaycan ve Moldova ile ortaklığa sadık - Gündem
21 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

15 Mart 2024  

​Stoltenberg: NATO Ermenistan, Gürcistan, Azerbaycan ve Moldova ile ortaklığa sadık -

​Stoltenberg: NATO Ermenistan, Gürcistan, Azerbaycan ve Moldova ile ortaklığa sadık ​Stoltenberg: NATO Ermenistan, Gürcistan, Azerbaycan ve Moldova ile ortaklığa sadık

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Moldova, Ermenistan, Gürcistan ve Azerbaycan ile ortaklık ilişkilerine olan bağlılığını yeniden teyit etti.

NATO Genel Sekreterin’e göre geçen yılki çalışmalarına adanan bir özet belgede Güney Kafkasya'nın 3 ülkenin Azerbaycan, Ermenistan ve Gürcistan ile bağların güçlendirilmesine ilişkin özel bir bölüm bulunmaktadır. İşbu belgede Gürcistan, ittifaka üye olmak isteyen “NATO'nun en yakın ortağı” olarak gösteriliyor.

Stoltenberg’in raporunda “NATO, bu üç ortağın her birinin toprak bütünlüğüne, siyasi bağımsızlığına ve egemenliğine destek verdi. NATO Ermenistan ve Azerbaycan’ı yapıcı olarak çeşitli formatlarla meşgul olmaya teşvik etti ve insani sorunların çözmesinin önemini vurguladı” belirtildi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+