​Dışişleri: Ermenistan AB ile yeni bir işbirliği belgesi üzerine çalışıyor - Gündem
21 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

19 Mart 2024  

​Dışişleri: Ermenistan AB ile yeni bir işbirliği belgesi üzerine çalışıyor -

​Dışişleri: Ermenistan AB ile yeni bir işbirliği belgesi üzerine çalışıyor ​Dışişleri: Ermenistan AB ile yeni bir işbirliği belgesi üzerine çalışıyor

Ermenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Paruyr Hovhannisyan parlamentoda yaptığı konuşmada, "Ermenistan, Avrupa Birliği ile yeni bir işbirliği belgesi geliştiriyor" dile getirdi.

Hovhannisyan'a göre bu belgenin bu yılın Temmuz ayında imzalanması planlanıyor.

Bakan yardımcısı, "Ermenistan-AB Kapsamlı ve Genişletilmiş Ortaklık Anlaşması'nın tam olarak uygulanması durumunda, gerçekten AB üyeliğine aday ülke statüsüne sahip olacağız" dedi.

Buna paralel olarak Hovhannisyan'ın da belirttiği gibi geçen yılın Kasım ayında gerçekleştirilen inceleme misyonu sonucunda ortaya çıkan yeni işbirliği alanları ve yeni programlar geliştiriliyor.

"Şimdi bu iki süreç ve siyasi yakınlaşmamızın ifadesi ile birlikte yeni bir belge geliştiriliyor. Bununla ilgili bazı konular Ermenistan-AB Ortaklık Konseyi'nde ve diğer çalışma düzeylerinde zaten tartışıldı. Mayıs ayında yeni bir proje almayı bekliyoruz ve muhtemelen Temmuz ayı civarında kabul edilecek" sözlerine ekledi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+