USAID ile Dağlık Karabağ`dan zorla göç edenlere desteği görüşüldü - Gündem
15 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արամազդ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

19 Mart 2024  

USAID ile Dağlık Karabağ`dan zorla göç edenlere desteği görüşüldü -

USAID ile Dağlık Karabağ`dan zorla göç edenlere desteği görüşüldü USAID ile Dağlık Karabağ`dan zorla göç edenlere desteği görüşüldü

Ermenistan Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Narek Mkrtchyan'ın ABD'ye çalışma ziyareti kapsamında, USAID'in Yardımcı Yöneticisi Erin McKee ile bir araya geldi.

Washington'daki toplantıda, Dağlık Karabağ'dan zorla göç edenlerin desteklenmesi sürecinde işbirliğinin genişletilme olanakları ele alındı.

Mkrtchyan, Dağlık Karabağ'dan zorla göç edenlerin sosyal destek eylemlerini sunarak, Ermenistan hükümetinin onların ihtiyaçlarına dayalı olarak geliştirdiği programların önemini vurguladı. Bu bağlamda, USAID ile işbirliğinin önemi de vurgulandı.

McKee ayrıca, zorla göç edenlere destek sağlanması yönünde çabaların birleştirilmesinin gerekliliğinin altını çizerek, USAID'in, Ermenistan'ın insani ihtiyaçlarını karşılama, demokratik reformları gerçekleştirme ve ekonomiyi geliştirme çalışmalarına sürekli destek vermeye hazır olduğunu belirtti.

Toplantıda, Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı'nın öncelikleri, yasal reformların uygulanması alanında gerçekleştirilen çalışmalar ve USAID ile işbirliği içinde yürütülen ortak girişimler de ele alındı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+