​Belçika Senatosu`nda Güney Kafkasya`daki duruma ilişkin tartışma yapılacak - Gündem
24 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

19 Mart 2024  

​Belçika Senatosu`nda Güney Kafkasya`daki duruma ilişkin tartışma yapılacak -

​Belçika Senatosu`nda Güney Kafkasya`daki duruma ilişkin tartışma yapılacak ​Belçika Senatosu`nda Güney Kafkasya`daki duruma ilişkin tartışma yapılacak

25 Mart'ta Belçika Senatosu'nda Güney Kafkasya'da Eylül 2020'den bu yana yaşanan jeopolitik gelişmelerin, bu bağlamda Dağlık Karabağ ihtilafının ve Ermenistan Cumhuriyeti'nin karşı karşıya olduğu zorlukların analiz edilmesi amacıyla "Güney Kafkasya'da jeopolitik gelişmeler: Odakta Ermenistan ve Dağlık Karabağ "başlıklı bir yuvarlak masa toplantısı yapılacak.

Brüksel'deki "Armenpress" muhabirine göre, yuvarlak masanın ana konuşmacıları Belçika federal parlamentosunun dış ilişkiler komitesi başkanı Els Van Hoof, uluslararası müzakere analisti, Clingendael Enstitüsü kurucu ortağı Paul Merts, yazar, diplomat Olivier Weber ve Dağlık Karabağ'ın insan hakları savunucusu Gegham Stepanyan olacak.

Konuşmacılar bölgedeki gelişmelere uluslararası insan hakları perspektifinden ışık tutacak, AB'nin rolü başta olmak üzere uluslararası toplumun tepkisini analiz edecek. Tartışmanın katılımcıları ayrıca geleceğe yönelik beklentiler, mevcut durumdan çıkış yolları ve Dağlık Karabağ ve Artsakh Ermenilerinin devredilemez haklarının korunması için atılması gereken gerekli net adımlar hakkında da konuşacak.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+