Paşinyan`dan Ali Hamaney ve İbrahim Reisi`ye tebrik mesaj - Gündem
12 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անի / Ժամ : Բաւական

Gündem :

20 Mart 2024  

Paşinyan`dan Ali Hamaney ve İbrahim Reisi`ye tebrik mesaj -

Paşinyan`dan Ali Hamaney ve İbrahim Reisi`ye tebrik mesaj Paşinyan`dan Ali Hamaney ve İbrahim Reisi`ye tebrik mesaj

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Nevruz münasebetiyle İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'ye tebrik mesajları gönderdi.

Paşinyan'ın, İran dini liderine gönderilen tebrik mesajı şöyle:

"Size İran Yeni Yılınız Nevruz münasebetiyle en içten tebriklerimi gönderiyorum. Önümüzdeki yılın komşu ve dost İran halkı için olağanüstü başarı ve barışla geçmesini dilerim. Karşılıklı saygı ve çıkarların örtüşmesi ortamında gelişen Ermenistan-İran ilişkilerinin istikrarlı seyrini sürdürdüğünü memnuniyetle söyleyebilirim.

İkili ilişkilerimizin büyük potansiyelini tam olarak kullanarak, bu yılda iki dost halkın refahı ve bölgesel istikrarı yararına yeni işbirliği ufuklarına ulaşacağımızı içtenlikle umuyorum.

Bu olayı iyi bir fırsat olarak değerlendirerek size sağlık ve uzun ömürler, İran halkına da kalıcı refah diliyorum."

Paşinyan'ın, İran Cumhurbaşkanı'na gönderilen tebrik mesajında şu ifadelere yer verildi:

"Doğanın uyanışı ve baharın gelişi bayramı olan Nevruz münasebetiyle sizleri ve İran halkını en içten dileklerimle kutluyorum. Yeni yılın komşu ve dost İran İslam Cumhuriyeti için kesintisiz barış ve yeni başarılarla dolu bir yıl olmasını diliyorum.

Hükümetimiz ve halkımız, karşılıklı saygı ve güvene dayalı Ermenistan-İran ilişkilerine özel önem vermektedir.

Ortak çabalar sayesinde ikili ilişkilerin zengin gündemine en kısa sürede yeni bir soluk getireceğimize, mevcut ve planlanan birçok programın hayata geçirileceğine eminim.

Bu fırsatı değerlendirerek sizlere yeni başarılar ve başarılar, dost İranlılarımıza barış ve esenlikler diliyorum."Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+