Ermenistan`ın Yunanistan Büyükelçisi AKPM Başkanına Ermenistan-Azerbaycan müzakere sürecindeki meyda - Gündem
21 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

22 Mart 2024  

Ermenistan`ın Yunanistan Büyükelçisi AKPM Başkanına Ermenistan-Azerbaycan müzakere sürecindeki meyda -

Ermenistan`ın Yunanistan Büyükelçisi AKPM Başkanına Ermenistan-Azerbaycan müzakere sürecindeki meyda Ermenistan`ın Yunanistan Büyükelçisi AKPM Başkanına Ermenistan-Azerbaycan müzakere sürecindeki meydan okumaları sundu

21 Mart’ta Ermenistan'ın Yunanistan Olağanüstü ve Tam Yetkili Tigran Mkrtchyan Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin (AKPM) yeni seçilen Başkanı, Yunanistan'ın iktidar partisi “Nea Demokrasi’nin” temsilcisi Theodoros Roussopoulos ile bir araya geldi.

Görüşme sırasında Mkrtchyan AKPM ilkelerini korumanın ve örgütün beyan ettiği değerlere bağlılığın önemini vurgulayarak bunların üye ülkelerinde demokratik kurum ve süreçlerin geliştirilmesine ve kurulmasına katkıda bulunduğunu belirtti.

Mkrtchyan, Theodoros Roussopoulos’a Ermenistan-Azerbaycan müzakere sürecindeki mevcut meydan okumaları ve Ermenistan'ın bunların üstesinden gelmek için attığı adımları anlattı.

Taraflar aynı zamanda bölgesel ve uluslararası gelişmelere ilişkin fikir alışverişinde bulundu.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+