​Ermenistan ile İtalya arasında yıllık askeri işbirliği programı imzalandı - Gündem
23 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ծմակ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

22 Mart 2024  

​Ermenistan ile İtalya arasında yıllık askeri işbirliği programı imzalandı -

​Ermenistan ile İtalya arasında yıllık askeri işbirliği programı imzalandı ​Ermenistan ile İtalya arasında yıllık askeri işbirliği programı imzalandı

Roma'da Ermenistan-İtalya savunma istişareleri yapıldı. Ermeni heyetine Ermenistan Savunma Bakanlığı Savunma Politikası ve Uluslararası İşbirliği Dairesi Başkanı Levon Ayvazyan başkanlık etti.

İstişareler sırasında Ermenistan Savunma Bakanlığı heyeti, İtalya Savunma Bakanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı ve Savunma Politikası Başkanı Tümgeneral Enrico Barduani ve Genelkurmay Uluslararası İşbirliği Dairesi Başkanı Albay Mattia Zuzzi ile savunma alanında Ermenistan-İtalya işbirliğinin ilerlemesi ve gelişme umutlarını ele aldı.

Levon Ayvazyan, Ermenistan çevresindeki güvenlik durumunu ve silahlı kuvvetlerde devam eden reformları anlattı. İstişareler sonunda Ermenistan ile İtalya arasında yıllık askeri işbirliği programı imzalandı ve çok sayıda anlaşmaya varıldı.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+