​Gürcistan Başbakanı: Ermenistan ile İşbirliğimiz daha da derinleştirilecek ve geliştirilecektir - Gündem
12 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անի / Ժամ : Արփող

Gündem :

26 Mart 2024  

​Gürcistan Başbakanı: Ermenistan ile İşbirliğimiz daha da derinleştirilecek ve geliştirilecektir -

​Gürcistan Başbakanı: Ermenistan ile İşbirliğimiz daha da derinleştirilecek ve geliştirilecektir ​Gürcistan Başbakanı: Ermenistan ile İşbirliğimiz daha da derinleştirilecek ve geliştirilecektir

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile Gürcü mevkidaşı Irakli Kobakhizde arasındaki görüşmeden sonra ortak basın toplantısı düzenlendi.

Ermenistan ve Gürcistan arasında stratejik bir işbirliğin kurulmasına ilişkin imza atılan bilgilendirmeye değinen Kobakhizde iki ülkenin bununla daha üst dereceli ikili bir ilişkiye sahip olduklarına dair inancını ifade etti.

Ayrıca Gürcü Başbakan şu ifadelere yer verdi:

"Amacı İşbirliği, barışı ve istikrarlığı desteklemetir ve bu bilgilendirme bizim ortak ilkelerimize ve değer sistemlerimize dayalıdır. Bu, söz konusu değerleri desteklediğimizi ifade ediyor."

Kobakhizde, Ermenistan'ın ve Gürcistan'ın asırlar işbirliği yaptıklarını ve kardeşlik ilişkileri olduklarını da vurguladı.

Ermenistan'a konuk olan Gürcistan Başbakanı, Paşinyan ile görüştüğü konularda iki ülke arasındaki siyasi, ekonomik, turistik ve diğer alanlardaki işbirliklerin yer aldığını da aktardı.

"İşbirliğimiz, bu tüm yönlarda daha da dernileştirilecek ve daha da geliştirilecektir. Bu çok önemlidir" diye sözlerine ekledi.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+