​Paşinyan`dan Miçotakis`e tebrik mesajı - Gündem
12 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անի / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

26 Mart 2024  

​Paşinyan`dan Miçotakis`e tebrik mesajı -

​Paşinyan`dan Miçotakis`e tebrik mesajı ​Paşinyan`dan Miçotakis`e tebrik mesajı

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis'e Milli Günü münasebetiyle tebrik mesajı gönderdi.

Başbakan'ın tebrik mesajı şöyle:

"Ermenistan Cumhuriyeti Hükümeti ve Ermeni halkı adına, Yunanistan Cumhuriyeti Milli Günü vesilesiyle sizi ve kardeş Yunan halkını en içten dileklerimle kutluyor, sağlık ve başarı, dost Yunanistan halkına ise barış ve refah diliyorum.

Halklarımız arasındaki güçlü dostluk bağları son yıllarda karşılıklı yarar sağlayan devletlerarası işbirliğine dönüştü ve aktif siyasi diyalog sayesinde güçlenmeye devam ediyor.

Birkaç hafta önce Yunanistan'a yaptığım ziyaret sırasında gösterdiğiniz sıcak misafirperverlik, karşılıklı anlayış ve Yunanistan'ın Ermenistan için önemli konulardaki kesin desteği için size bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

Ermenistan, dost olan Yunanistan'ın, Ermeni tarafının AB ile ilişkileri derinleştirme ve geliştirme yönündeki isteklerine verdiği desteği çok takdir ediyor.

Yakın gelecekte, Ermenistan-Yunanistan-Kıbrıs üçlü platformları da dahil olmak üzere çok taraflı işbirliğinin yanı sıra her düzeyde ikili işbirliğinin geliştirilmesine yönelik çabaların Ermeni ve Rum halklarının güvenliğine ve refahına katkıda bulunacağını içtenlikle umuyorum.

Bu yıl sizin için uygun olan bir zamanda üçlü formatta gerçekleştirebileceğimiz Ermenistan'ı ziyaret etme davetimi bir kez daha teyit ediyorum."Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+