​ABD Dışişleri Bakanlığı 5 Nisan`da yapılan ABD-Ermenistan-AB toplantısına ilişkin yorum yaptı - Gündem
19 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անահիտ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

27 Mart 2024  

​ABD Dışişleri Bakanlığı 5 Nisan`da yapılan ABD-Ermenistan-AB toplantısına ilişkin yorum yaptı -

​ABD Dışişleri Bakanlığı 5 Nisan`da yapılan ABD-Ermenistan-AB toplantısına ilişkin yorum yaptı ​ABD Dışişleri Bakanlığı 5 Nisan`da yapılan ABD-Ermenistan-AB toplantısına ilişkin yorum yaptı

ABD Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Mettew Miller gazetecilere verdiği brifingte, "Amerika Birleşik Devletleri'nin hedefi, Ermenistan ve Azerbaycan'ı istikrarlı ve kalıcı bir barışa ulaşmaya teşvik etmektir." ifade etti.

Gazetecinin "Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken ve Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in 5 Nisan'da yaptığı toplantının gündeminde hangi konular yer alıyor ve Ermenistan'a herhangi bir siyasi, ekonomik veya güvenlik desteği değerlendiriliyor mu?" sorusuna Miller şu yanıtı verdi:

"Ermenistan ve Azerbaycan hükümetleriyle hedeflerimiz, tarafları mevcut anlaşmazlıkların üstesinden gelmeye teşvik etmek ve kalıcı ve sürdürülebilir bir barış anlaşması için çalışmaktır."Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+